Anasayfa » Diyet TV » Lipoplasty ve Liposuction Gerçeği ve Kilo Vermek
lipoplasty ve liposuction ile kilo vermek
lipoplasty ve liposuction ile kilo vermek

Lipoplasty ve Liposuction Gerçeği ve Kilo Vermek

Diyet ve egzersizlere dikkat edilmesine rağmen, bazı bölgelerde bir türlü yok olmayan ve vücudun orantısız görünmesine sebep olan bölgesel yağlar bulunur. Bu yağlardan kurtulmak ve vücudun istenilen şekle kavuşması için yapılması gereken işlemler arasında en popüler olan yöntemler; “lipoplasty” ve “liposuction” dır. Liposuction kaç kilo verdirir diye sormadan önce gelin yazıyı okuyun.

Lipoplasty veya liposuction gerçeği ile kilo vermek konusunda yapılan araştırmalar gösteriyor ki, aşırı kilolu olunan durumlarda bu yöntemler pek işe yaramaz. Daha çok diyet ve egzersize rağmen kurtulması mümkün olunmayan bölgesel yağ dokularından kurtulmak için bu iki yöntem tercih edilir ve vücut şekillenmesi ve bölgesel yağlardan kurtulma konusunda başarılı sonuçlar alınır. Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı sorusunun tam cevabı bu yöntemler olup hiç Zayıflama Hapı yöntemine gerek kalmamaktadır.

 Lipoplasty kilo vermek

Lipoplasty kilo vermek pek mümkün olmamakla birlikte, vücudun ideal şeklini alması açısından çok faydalı ve gerekli bir işlem olarak gözükmektedir. Genetik bir hastalık olarak da literatürde geçen yağ depolanması, diyet yada egzersizle kurtulması mümkün olmayan bölgesel yağlardan kurtulmak için kullanılan en başarılı çözümlerden biridir. Lipoplasty ( yağ alma yöntemi ile vücut şekillendirme), pek çok yaş grubunda uygulanabilen bir yöntemdir. Eğer bu uygulamanın ardından deriniz düz bir hatta sahip olmaya yetecek kadar elastik ise en iyi sonuçları elde etmek mümkündür. Genelde yaşın ilerlemiş olmasından kaynaklı olan durumlarda, derinin yeterli elastikiyeti göstermediği görülebilir. Bu durumda lipoplasty yöntemi yeterli olmaz. Deri sıkılaştırma yöntemi ile desteklenerek istenilen vücut şekline sahip olunabilir. Lipoplasty kilo vermek için ideal bir yöntemdir.

Lipoplasty yöntemiyle yapılan operasyonda önce deri altında depolanmış yağ dokularına lokal anestezi içeren serum enjekte edilir. Daha sonra bu yağlar lazer dalgaları yardımıyla parçalanıp sıvıya dönüştürülür. Parçalanmış olan yağlar çok ince enjektörler kullanılarak aspire edilir. Bu sayede deri ve diğer çevreler zarar görmeden operasyon tamamlanmış olur.

Liposuction kilo vermek

Liposuction kilo vermek lipoplasty yöntemine göre daha mümkündür. Liposuction kaç kilo verdirir sorusunun cevabını burada bulacağız. Aşırı kilo fazlalıklarında tavsiye edilen bir yöntem olmamakla birlikte, normalin biraz üstünde olan kilo durumlarında hem kilo vermek için hem de vücudun şekillenmesi için kullanılan ve başarılı olan bir yöntemdir. Bu güzel bir hızlı kilo verme yöntemi olur. Liposuction ( yağ alma ) yöntemiyle fazlalık olan yağ dokusuna çok ince bir kablo ile lazer ışını verilir ve yağ hücrelerinin parçalanarak yok edilmesi sağlanır. Cilt altına verilen lazer enerjisinin bir kısmının ısıya çevrilmesi gevşek olan derinin sıkılaşmasına yardımcı olur. Lazer ile eritilen yağ dokusu miktarı eğer az ise bu yağ dokularının vücuttan atılması lenfatik sistemle sağlanır. Eğer eritilen yağ dokusu miktarı büyük hacimli ise vücuttan atılması için vakumlama yöntemi kullanılmalıdır. Bu yöntemle kanül adı verilen uzun borucuklar yardımı ile deri altındaki eritilmiş yağ dokusu vücuttan aspire edilir. Liposuction vücut şekillendirme ve kilo vermenin yanı sıra selülit tedavi yöntemi olarak da kullanılabilir. Sağlıklı Kilo Verme konusu önemlidir bu yüzden doktorunuza danışmadan karar vermeyin.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*