Anasayfa » Beslenme » Maden Suyunun Faydaları
6f4efa60c0842547326d49d73f2716b8

Maden Suyunun Faydaları

Maden suyu genelde, hazımsızlık zamanlarında tüketilen bir içecektir. Ama maden suyu, bundan fazla faydayı içeriğinde bulunduran bir içecektir.

Maden suyu alkali yapıdadır. Yani, vücudunuz için gerekli olan mineralleri almanızı sağlar ve mide asidini düzenleyip dengeler.

Genel olarak maden suyunun faydaları nelerdir?

Sindirim sistemine yardımcı olur ve vücuttaki fazla tuzu yok eder.

Selülitlerin oluşmasını engeller.

Hiçbir şekilde kalori içermez ve bu da diyetteyken bile rahatlıkla tüketebileceğiniz anlamına gelir.

Hamilelik ve emzirme döneminde de maden suyunu rahatlıkla tüketebilirsiniz. Hatta özellikle tüketmeniz gerekir; sizin ve bebeğinizin gerekli olan mineralleri almanızı sağlar.

Cildiniz yağlıysa maden suyunu sık sık tüketin. Cildinizdeki yağ oranının dengelenmesini sağlayacaktır.

Pürüzlü ve lekeli ciltler, maden suyu ile temizlendiğinde parlak ve pürüzsüz bir hal alır. Hatta sivilce ve siyah noktalar üzerine sürerek iyileşmelerini sağlayabilirsiniz.

Ciltteki nem dengesini hem içerek hem de yüzünüzü temizlemede kullanarak koruyabilirsiniz.

Soğuk havalardan kaynaklanan çatlaklara, sıcak havalardan kaynaklanan yanmalara iyi gelir.

Spordan sonra ya da akşam yemeklerinde sonra da maden suyu tüketebilirsiniz. Hatta bunu düzenli yapmanız, sporda terleyerek kaybettiğiniz su ve mineral kaybını hızlı bir şekilde kazanmanızı sağlayacaktır. Üstelik vücuttan suya oranla bile daha hızlı atılması, vücudunuzun ödem tutmasını da engeller.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta şu ki; soda ile maden suyu aynı şey değildir. Maden suyu, yeraltı sularının çatlaklarda sızan mineralli bölümünden elde edilir. Soda ise, maden suyunun katkılı halidir. Yani, yapaydır ve vücudunuza maden suyuyla aynı faydaları sağlamaz.

Spor yapan ve yediklerine dikkat eden insanlardansanız, günlük yaşantınızda şekerli içecekler yerine şekersiz çay, kahve, maden suyu ve su içmeyi tercih edin. Farkını ve faydasını fazlasıyla hissedeceksiniz. Çok daha hızlı kilo verecek ve verdiğiniz kiloyu koruyor olacaksınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*