Anasayfa » Diyet TV » MENOPOZ DÖNEMİNDE SAĞLIKLI KİLO VERME YOLLARI
menopozda kilo vermek
menopozda kilo vermek

MENOPOZ DÖNEMİNDE SAĞLIKLI KİLO VERME YOLLARI

Kadın yaşantısında zorlu bir süreç olan menopoz dönemi, birçok sıkıntının yanı sıra kadın bu dönemde doğurganlık özelliğini de kaybeder. Bu durum metabolizma da yavaşlama ve kadının girdiği stresten kaynaklı iştah açılmalarına neden olur. Hormon dengesinin tamamen değiştiği bu süreç içinde genelde kişiler bir anda kilo almaya başlar. Bu sebepten menopozda kilo vermek arayışına girerler. Menopoz sıkıntılarının birkaç yıl içinde azalarak kaybolacağının farkında olmak ve beslenme alışkanlığını bu doğrultuda düzenlemek, menopozda kilo vermek içkin çaba sarf etmelerini ortadan kaldıracaktır. Bununla birlikte menopoz kilo vermek, uzmanlar tarafından ağırlıklı olarak süt ve süt ürünlerinin tüketilerek kalsiyum direncini arttırmalı yönündedir.

menopozda kilo vermek

Menopoz döneminde kadınlarda kemik hastalıkları sıkça meydana gelir. Kalsiyum açısından zengin gıdalar menopoz döneminde sağlıklı beslenme yolları arasında yer almaktadır. Kolay Kilo Verme konusuna kaçmadan yazıyı dikkatle okumanızı tavsiye ederim.Metabolizmanın yavaşlamasıyla yenilen gıdaların eritilememesi, kilo fazlalığı oluşturur. Bu durumu engellemek için sindirimi kolay sebze, meyve gibi gıdalar tüketilmelidir. Karbonhidratlı yiyecekler ( fasulye, mercimek, muz, elma gibi ) günlük lif oranının hemen hemen yarısını karşılar. Ancak karbonhidrat sindirim açısından yavaş sindirilen gıdalar grubundadır. Hiç tüketmemenizde sağlıksız olacağından az miktar da tüketmenizde fayda vardır. Bu dönem içinde kadının östrojen hormonu ciddi şekilde düşeşe geçer ve enerji harcanması da doğal olarak aza iner.

menopozda kilo verme

Bu döngüyü değiştirebilmek adına mutlak suretle egzersiz yapılmalıdır. Kişi menopoz döneminde kilo verme ile birlikte enerji harcanmasını çoğaltarak aynı zamanda kaslarını da güçlendirmelidir. Ayrıca egzersiz bu dönem içinde daha sık gelişen kemik hastalıklarını da en aza indirir. Tabiki diyet En Etkili Zayıflama yöntemlerinden birisidir ama siz bu yazılanları dikkate alın. Vücut belli bir oranda her gıda grubunun içerdiği besin maddelerine ihtiyaç duyar. Ancak tüketilen gıdaların ölçülü şekilde alınması hem fit bir vücut elde ederken hem de menopoz döneminin zorlu geçen sürecini daha sağlıklı ve kolay aşılması için yardımcı olacaktır. Her zaman söylediğimiz gibi Sağlıklı Kilo Verme konusunu atlamadan dikkate alarak devam edin.  menopozda kilo verme zor iştir ancak yazılarımızı takip edin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*