Anasayfa » Diyet TV » Mutlu olmak için göbek eritme yöntemleri
göbek eritme,göbek eritme yöntemleri,göbek eritme egzersizleri
göbek eritme,göbek eritme yöntemleri,göbek eritme egzersizleri

Mutlu olmak için göbek eritme yöntemleri

İnsanların kilolu gözükmesine neden olan göbek bölgesini, göbek eritme yöntemleri ile normal bir karın bölgesi haline getirmek mümkündür.  Çok fazla kilo sahibi olmayan kişiler göbek adı verilen karın bölgesindeki şişkinlikler yüzünden dışarıdan bakıldığı zaman şişman gözükebilirler.  Birbirinden farklı kilo verme yöntemleri ile kişinin göbeğinden kurtulması mümkündür. Özellikle uzun boylu ve zayıf insanlarda, halk arasındaki adı ile ‘’balkon’’ gibi duran bu fazla kiloların sebebi, karın bölgesinin hareketsiz bir bölge olmasıdır. Karın bölgemizi göbek eritme egzersizleri ile çalıştırmadığımız sürece göbek bölgesinden kurtulmamızın ihtimali yoktur.  İnsanlar gündelik hayatlarında kollarını, bacaklarını ve kalçalarını hareket ettirmek zorundadır. Bu hareketler sonucunda o bölgelerde fazla yağlanma ve yığılma gözükmez. Karın bölgesi ise özel olarak çalıştırılması gerekir. Göbek eritme çok basit bir iş olmadığı gibi yeterli azim ve kararlılık olduğu takdirde kolayca üstesinden gelinebilir.

İlk başvurulan göbek eritme yöntemi mekik çekmektir. Kişi göbeğinden şikayet edip kurtulmak istemeye başladığı zaman, kime sorarsa sorun, nerede araştırma yaparsa yapsın mekik çekmesi gerektiği bilgilisine ulaşacaktır. Bunun dışında hızlı bir şekilde ve tempolu koşmak, çeşitli karın egzersizleri en fazla uygulanan yöntemlerin başında gelir.  Sadece göbek eritme için spor salonuna gidip uzun uğraşlar veren kişiler, devamlılık sağlayamadıkları zaman göbeklerini geri kazanırlar. Göbek eritmek de kilo vermek gibi azim gerektirir. Kadınların göbek eritmek için en büyük motivasyon kaynağı, giymek istedikleri elbiselerin içine sığamamanın vermiş olduğu üzüntüden kaynaklanır.

Göbek eritme sır değildir!

Burada göbek yağları nasıl eritilir diye soranlara açıklamalarda bulunacağız. Aslında, göbek eritme sanıldığı gibi mucizevi bir şey değildir.  Çeşitli yazılara, makalelere bakıldığında göbek eritme sırları adı altında kişinin gündelik hayatta yapması gereken şeyler yazar.  Ağırlık çalışması, kalori vermek, Kardiyovasküler egzersizleri, düzenli beslenme, alınan besinlerde karbonhidrat oranının yüzde 55’i geçmemesi gibi çeşitli yöntemlerle göbek eritme mümkündür. İlk olarak düzenli beslenme ile süreç başlar. Sık sık önerilen kişiler çok öğün yiyip, az yemesidir. 3 ara öğün ve 3 ana öğün şeklinde beslenildiği ve yeterli protein, karbonhidrat ve az miktarda da yağ tüketildiği zaman beslenme konusunda bir sıkıntı yaşanmaz. Günde 2-3 saate bir, bir şeyler tüketildiği zaman vücutta ki yağ yakılmaya devam eder. Tüm bu şartlar sağlandığı zaman ağırlık çalışması ve kardiyovasküler egzersizler, düzenli bir şekilde yapıldığı zaman göbek eritmemek için hiçbir sebebiniz kalmaz. Ayrıca kilo verme diyeti denilen çeşitli diyetleri uygulayarak da göbek eritmek mümkündür. Yapacağınız bu diyetleri belirlemek için diyetisyeninizden yardım almanızda büyük fayda vardır.

En verimli göbek eritme egzersizleri nelerdir?

Bu egzersizler, herkesin bildiği, herkesin uyguladığı, olumlu sonuç alınmasına rağmen kısa sürede bıraktığı ve eski haline geri döndüğü egzersizlerdir. Mekik,  şınav çekmek, tempolu koşu ve yürüyüş,  ağırlık çalışması en bilindik göbek eritme egzersizleridir. En önemli göbek eritme egzersizi, yere yatarak, sağ el – sol bacak veya sol bacak- sağ el kombinasyonu şeklinde, ellerimizi ve kollarımızı birbirine doğru yaklaştırıp uzaklaştırarak yapılan, mide bölgesini çalıştırma yöntemdir. Mide bölgemizi çalıştırırken en çok dikkat etmemiz gereken konu hareketleri yavaş yapmak ve nefesimizin kontrollünü sağlayabilmektir. Bu sayede, göbek eritme yöntemleri ile hareketten alabileceğimiz en yüksek verimi alırız.

göbek eritme,göbek eritme yöntemleri,göbek eritme egzersizleri

göbek eritme,göbek eritme yöntemleri,göbek eritme egzersizleri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*