Anasayfa » Diyet TV » SAĞLIKLI VE HIZLI KİLO VERMEDE ALINMASI GEREKEN GÜNLÜK KALORİ MİKTARI
Hızlı-ve-sağlıklı-kilo-vermek-için-öneriler
Hızlı-ve-sağlıklı-kilo-vermek-için-öneriler

SAĞLIKLI VE HIZLI KİLO VERMEDE ALINMASI GEREKEN GÜNLÜK KALORİ MİKTARI

Aşırı kilosu olan tüm bireyler biran önce kilolarından kurtulmak için şok diyetler uygulamaktadır ve  hızlı kilo verme yöntemleri denenmektedir. Bu diyetler, düşük kalori içermekte ve bu durumda kan şekeri oldukça düşmektedir. Kan şekerinin uzun süreli olarak düşük olması, kişide birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Bu nedenle, hızlı ve sağlıklı kilo vermede alınması gereken günlük kalori miktarı, mutlaka uzman bir hekim kontrolünde olmalıdır. Ayrıca, hızlı kilo vermede çeşitli faktörler dikkate alınmaktadır. Boy, kilo, yaş, bireyin herhangi bir hastalık sahibi olup olmadığı gibi faktörler, alınması gereken günlük kalori miktarı, konusunda belirleyici özelliktedirler. Dünya Sağlık Örgütü, sağlık açısından bireyin tehlike altında olmadan, maksimum ayda 4 kilo verebileceğini ancak gençlerde ve spor yapanlarda bu miktarın 6 kiloya kadar çıkabileceğini açıklamıştır. Unutmayın  hızlı kilo verme konusunda iddialıyız! Ama biz bunu hızlı kilo verme olarak değilde Kısa Sürede Kilo Verme olarak ele alalım çünkü Hızlı Kilo Verdiren Diyet dediğimiz şeyler risklidir aynı zamanda ve biz  kendimizi kaybedenlerden olmamalıyız.  Hızlı kilo verme egzersizleri listemizi sitemizden kontrol edebilirsiniz.

 hızlı kilo verme

Bir bireyin günlük alması gereken kalori miktarı 1200 kcal’nin altına düşmemelidir. Peki bu hızlı kilo verme egzersizleri nelerdir? Alınan bu kalori miktarının tüm gıdalardan alınması gerekmektedir. Böylece hem karbonhidrat, hem protein hem de vitamin miktarları dozunda alındığında bu da zayıflama egzersizleri ile desteklendiğinde hızlı ve sağlıklı biçimde kilo verme işlemi uygulanmış olacaktır. En çok uygulanan zayıflama yöntemleri arasında, düşük kalorili diyetler yer almaktadır. Bu diyetlerin, bilinçsiz olarak uygulanması ve aşırı düşük kaloride olması sebebi ile uzun süreli uygulamalarda verilen kilo kaslardan gitmektedir. Bilinçsiz diyet en kötü  hızlı kilo verme yöntemi olarak bilinmelidir. Ve biz size başka yerde bulamayacağınız en iyi  hızlı kilo verme yöntemi listesini sunuyoruz.

 hızlı kilo verme yöntemi

Ünlü diyetisyenler, uzun süreli düşük kalorili diyetlerin, bireylerde dikkat dağınıklığı, halsizlik, bayılma, kalpteki kaslarda erimeler gibi ciddi problemleri ortaya çıkardığını söylemektedir. Kilo verme kararı alındıktan sonra yapılacak en olumlu ve doğru davranış, uzman bir diyetisyenle görüşerek kişiye özel diyet programının oluşturulması. Bu diyet programının oluşturulması sırasında bireyin yemekten hoşlandığı gıdalar da dozunda olmak kaydıyla tolere edilebilir. Bu durumda, diyet geçici kilo kaybıyla sınırlandırılmaktan çıkar ve kaliteli bir yaşam için en büyük adım atılmış olur ve  hızlı kilo verme yöntemi uygulanmış olur.

Bir yorum

  1. Merhabalar, ben lisede okuyorum.Haziranda mezuniyetim var ve bu yuzden diyete basladim.Cok az bi zaman kaldigi icin hizli kilo verme yontemlerini deniyorum.Yazilarinizi ilgiyle okuyorum tesekkuler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*