Anasayfa » Diyet TV » Şeker Hastalığı Hakkında Bilinmeyenler
Şeker Hastalığı Hakkında Bilinmeyenler
Şeker Hastalığı Hakkında Bilinmeyenler

Şeker Hastalığı Hakkında Bilinmeyenler

Şeker hastalığı ismi kadar masum ve sevimli bir hastalık değildir. Kan şekerinde meydana gelen anormal değişimler sonucunda ortaya çıkmaktadır. Hafife alınacak türden bir hastalık değildir. Ölümlere kadar gidebildiği için doktor kontrolüne önem vermeli ve verilen ilaçlar aksatılmadan sorunsuz bir şekilde kullanılmalıdır. Şeker hastalığı hakkında doğru olarak bilinen pek çok yanlış bilgi bulunmaktadır. bu yanlışlara dikkat etmeli ve hayatımızı tehlikeye atmamalıyız.

Şeker hastalığı olan kişilerin çok sık yemek yememesi gerektiği düşünülür. Ancak bu bilgi yanlıştır. Aksine şeker hastalarının kan şekeri çok sık düşüp çıktığı için sürekli olarak dengede tutabilmek adına günde en az 6 öğün yemeleri ancak bu öğünleri çok küçük porsiyonlar olmalıdır. Bazı hastaların insülün tedavisine alışkanlık yaptığı gerekçesi ile sırt döndüğü bilinmektedir. Ancak insülün tedavisi gerekli ise mutlaka uygulanmalıdır. İçeriğinde herhangi bir bağımlılık yapıcı madde bulunmamaktadır. Şeker hastalığı tedavi sonucunda tamamen biten bir hastalık değildir. Bir kez başladığı zaman vücutta kronik bir hale gelere ömür boyu devam eder. ancak iyi ve düzenli bir tedavi sonrasında bu hastalığın zararlı etkilerini minimum seviyeye indirmek mümkündür.

Şeker hastalığının sadece yaşlılarda olabileceğine dair oluşturulan kanı tamamen yanlıştır. Son yıllarda düzensiz yaşam koşulları ve beslenme aynı zamanda genetik sebepler doğumdan sonra bile bebeklerde hemen kendisini gösterebilmektedir. Meyve suyunun şeker hastalığına olumsuz bir etkisi olmadığı konuşulur. Ancak birden fazla meyve kullanılarak elde edildiği için şeker hastalarının meyveyi sıkmadan sadece bir adet yemeleri önerilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*