Anasayfa » Diyet TV » Sigaradan Kurtulun
sigara-2502-2

Sigaradan Kurtulun

Sigara alışkanlığı her geçen yıl biraz daha artmaktadır. Zamanın gelişmesi ile birlikte sigara içme yaşı da giderek düşmektedir. Bu büyük bir tehlike olarak ifade edilebilir. Genel olarak sigaraya insanlar çeşitli nedenlerden dolayı başlarlar. Başta alışkanlık yapmayacakmış gibi hissettirmesine rağmen sonralarda kurtulması zor bir bağımlılık haline gelmektedir. Bu durumda dikkatli olmak çok önemlidir.

Sigaradan kurtulmak ve bu alışkanlığı tamamen bırakmak için iradeli davranmak çok önemlidir. sigarayı bırakmak için öncelikli olarak sigarayı bırakmış arkadaşlarınızdan ya da ailenizden destek alabilir onlarla konuşabilirsiniz. Dışarıya çıktığınız zaman restorant ve kafelerde sigara içilmeyen kısımlara oturarak nefsinizi de kontrol altına almayı başarabilirsiniz. Eğer sigara ve alkol ikilisini birlikte almayı seviyorsanız bu dönemde sigarayı bırakabilmek adına alkol alımını da en az seviyeye indirebilirsiniz. Bu şekilde daha kolay alışkanlıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Sigarayı bırakabilmek için genel olarak vitamin bakımından zengin portakal suyu gibi içecekleri tüketebilirsiniz. Eğer kahve içmek size yine sigara alışkanlığınızı hatırlatıyorsa bu durumda kahveye ara vererek bu sağlıklı içecekleri tüketebilirsiniz. Evinizde iş yerinizde ve arabanızda sigara içmenizi hatırlatacak her türlü aksesuarı uzaklaştırabilirsiniz. Hem görmediğiniz için aklınıza gelme şansı düşecek hem de elinizin altında olmaması nedeniyle her canınız istediğinde sigara içemeyeceksiniz. Aklınıza sigaranın en çok geldiği saatleri düşünerek bu saatlerde kendinizi oyalayacak ve düşünmeyecek aktiviteler yaratabilir böylece bir süre sonra direnç göstererek bu kötü bağımlılıktan kurtulabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*