Anasayfa » Diyet TV » Soğan Suyu Diyeti İle Kilo Verme 
images

Soğan Suyu Diyeti İle Kilo Verme 

Zayıflama amaçlı bugüne kadar milyonlarca kür ve tarifler gündeme gelmiştir. Bunların arasında gerçekliği onaylanmış ve olumlu sonuçlar alınan soğan suyu diyeti  çok ilgi görmüştür. Soğan vücutta ki birçok rahatsızlığın iyileşmesini sağladığı gibi zayıflamanın en büyük destekçilerinden biridir. Metabolizmayı hızlandırarak hem vücuttaki ödemin atılmasını hem de yağ yakımının hızlandırılmasını sağlar. Hem kür olarak hem de suyu tüketilerek kısa süre de kilo vermenize yardımcı besinlerden biri olan soğan toksinleri vücuttan atmak için kullanılan en etkili besindir.

Soğan suyu diyeti yapımı iki çeşittedir. Birinci yöntem daha çok tercih edilirken hızlı ve daha çabuk kilo vermek isteyenler tarafından ikinci yöntem tercih edilebilmektedir. Birinci yöntem, kaynatılan suyun içerisine soğanları dört eşit parçaya bölerek soğanı su ile kaynatıp daha sonra süzüp aç karnına tüketmektir.

İkinci yöntem ise, katı meyve suyu sıkacağında soğanları sıkarak yine aç karnına tüketmektir. Kaynatarak yapılan soğan suyu daha kolay geldiği için ve gün içerisinde istenilen kadar tüketileceği için diğer katı meyve sıkacağında sıkılana oranda daha çok tercih edilir. Gün içerisinde bitki çayı olarak da soğan suyunu tercih edebilirsiniz. Bitkisel zayıflama listelerinin en başında gelen soğan suyu , vücudunuzda ki toksinleri atarak yağ yakımını hızlandırır.

Bu şekilde vücuttaki yağ sıvı hale gelerek idrar yolu ile vücuttan atılır. Yapılan egzersizler ve beslenme de destekleyici rol oynamaktadır. Bu sayede hızlı ve rahat kilo verebilirsiniz. Soğanın faydaları kilo vermekle bitmeyen bir bitkidir. Hazmı kolaylaştırır ve vücudun yenilenerek hücre bölünmesine yardımcı olur. Hazırladığınız soğan suyunu en geç 3 gün içerisinde tüketip yeni soğan suyu hazırlamalısınız. Bu soğan suyunun tüketimini 2 ay boyunca devam ederek istenmeyen kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Soğan suyu ile vücutta oluşan istenmeyen kilolar hem kısa sürede vücuttan atılır hem de daha dinç bir vücuda sahip olursunuz. Soğan suyu ayrıca adet söktürmek için ve cilt bakımları için kullanılabilmektedir. Kadınlar da adet söktürücü olarak devamlı uygulandığında adeti de düzenleyici etkisi bulunmaktadır. Kilolarınızdan kurtulmak için soğan suyunu deneyerek olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*