Anasayfa » Diyet TV » Sok Diyet Listesi Avantajlari ve Dezavantajlari
diyet listesi,diyet listesi ahmet maranki,diyet listesi 14 yaş
diyet listesi,diyet listesi ahmet maranki,diyet listesi 14 yaş

Sok Diyet Listesi Avantajlari ve Dezavantajlari

İnsanlar fazla kilolarından çok çabuk şekilde kurtulabilmek için şok diyet listesi adını verdiğimiz diyet programlarını uyguluyorlar. Ancak bu yazımızda da anlatacağımız gibi bu diyet programları hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olmasının yanında bazı başka avantajlara ve dezavantajlara da sahiptir. Her yazımızda belirttiğimiz gibi çok zorda kalınmadığı sürece şok diyet programı uygulanmasını önermiyoruz. İnsanlara daha uzun vadede ama kendilerini çok fazla sıkıntıya sokmayacakları ve kalıcı olarak kilo verebilecekleri diyet programlarını tavsiye ediyoruz. Çok zorda kalındığı zaman şok diyet listelerini daha sonrasında en son çare olarak da cerrahi müdahaleleri kullanmalarını söylüyoruz.

Dünya üzerinde obezitenin git gide artması ve önüne set çekilemez bir hale gelmesi kilolu ve depresif insanlar yarattığı gibi sağlık sorunları ile boğuşan insanların da oluşmasına neden oluyor. Dünyada çeşitli örgütler günümüzün şartları nedeni ile artış gösteren obeziteye dikkat çekmek için ellerinden geleni yapsalar da daha çok internet ortamına ve iş hayatına gömülen insanların dikkatini çektiğini söyleyemeyiz. Çocuklar ve gençler ise zaten bu tür konular ile pek ilgilenmedikleri için kendi günlük hayatlarında bilgisayar oyunları oynuyor, dizi film izliyor ve fast food besleniyorlar. Bunların sonucunda da doğal olarak obeziteye bir adım daha yaklaşıyorlar. Aşırı derece de obezitenin pençesine düşmüş insanların tercih ettiği obezite ameliyatlarına zam gelmesi de birçok kişiyi çaresizliğe itmiş durumda. Bu bağlamda insanlar birçok yöntemi kullanarak hızlı kilo vermenin peşine düşüyorlar. Bunun sonucunda da şok diyet listeleri birçok kişiye çok cazip geliyor. Şok diyet programı deyince Türkiye’de aklımıza İsveç Diyeti ve Dr. Öz Diyeti geliyor. Şimdi biz size bu diyet yönteminin dezavantajlarını ve avantajlarını anlatarak kararı size bırakacağız.

diyet listesi,diyet listesi ahmet maranki,diyet listesi 14 yaş

diyet listesi,diyet listesi ahmet maranki,diyet listesi 14 yaş

Şok diyet listesi programları kısa sürede hedefe ulaştırır

Şok diyet listesi programları genellikle kısa süreli zamanlarda uygulanır ve çok çabuk yanıt vermesi beklenir. Özellikle İsveç Diyeti 13 günlük bir diyet programıdır. Dr. Öz diyeti ise 7 günlük bir diyet programıdır. Diyet listesi Ahmet Maranki ya da Ender Saraç Diyet Listesi şeklinde bir arama yaptığınızda ortaya organik besinlerden oluşan diyet listeleri çıkar bu diyet listelerini şok diyet listeleri ile karıştırmayın. Şok diyet listelerini tam konsantrasyon ve titizlikle uyguladığınız takdirde diyet süresi bittiğinde muhtemelen hedefine ulaşmış olursunuz ve verdiğiniz kiloları zor bir şekilde geriye alırsınız. Kısa sürede kilo verme ve psikolojik olarak rahatlama dışında şok diyet listelerine olumlu bir şey yazacağımız özelliği yok gibi.. Ama dezavantajları oldukça fazladır.

Şok diyet listesi birçok soruna yol açabilir

Öncelikle şok diyet listesi 14 yaş genç ve çocuklar için uygun bir diyet programı değildir. Çünkü şok diyet listeleri insanların bağışıklık sistemlerini olumsuz etkileyeceği gibi insanların yememe hastalığına takılmalarına da neden olabilir. Bu diyet programlarının insan vücuduna ne kadar ağır geldiğini en az 6 ay sonra bir daha uygulanabilmelerinden anlayabilirsiniz. Bu diyet programlarında insan vücudu kısa bir zaman olsada vitamin ve minerallerden uzak kalarak vücut fonksiyonlarının olumsuz etkilenmesine ortam hazırlar. Bütün bu nedenlerle şok diyet listesi uygulayacağınız zaman çok iyi karar vermeli ve başvurabiliyorsanız bir uzman görüşüne başvurmanız çok kıymetli olur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*