Anasayfa » Diyet TV » Sütyen Takmanın Zararları
Sütyen Takmanın Zararları
Sütyen Takmanın Zararları

Sütyen Takmanın Zararları

Bayanlar olarak hepimiz sağlıklı görünmek ve göz alıcı bir görüntüye sahip olmak isteriz. Bu durumda en dikkat çekici yerlerimizin daha güzel görünmesi açısından çeşitli çabalara gireriz. Bayanlar göğüslerine gereğinden daha fazla özen göstermektedirler. Bu durumda genel olarak küçük ya da büyük olmasını önemsemeden sütyen takarız. Küçük göğüslü bayanların derdi göğüslerini büyük göstermekken büyük göğüslü bayanlat ise daha sıkı göğüslere sahip olmak için sütyen takarlar. Sütyensiz sokağa çıkmayı aklımızın ucundan bile geçirmeyiz. Kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar. ancak bu görüntünün geçici olduğunu ve iyi görünmekten başka herhangi bir faydası olmadığını düşündüğümüzde zararlarını göz önüne getirebiliriz.

Yapılan çeşitli araştırmalar sonucunda sütyen takmanın kansere yakalanmak ile bir ilişkisi olduğunu ortaya koymuştur. Pek çok bayan üzerinde yapılan deneyler sonucunda sürekli olarak sütyen takan bayanlarda kansere yakalanma oranının çok daha fazla olduğu saptanmıştır. Araştırmalar biraz daha derinleştiği zaman sürekli olarak sütyen takıldığı zaman göğüslerin ısındığı ve ısı ile birlikte ortaya çıkan bir maddenin göğüsler için zararlı olduğunu göstermiştir. bu sebeple göğüs kanseri riski oldukça artmaktadır.

Sütyen takarken göğüslerin dik ve sıkı durması dışarıdan müdahaleler ile sağlandığı için göğüs bağları tembelleşecektir. Tembelleşen göğüs bağları ise genel olarak işlevini tam olarak yapamayacağı için göğüslerin sarkması kaçınılmazdır. Güzel görünümün yanı sıra sağlıklı bir vücut çok önemlidir. bu yüzden bayanların en azından evde oldukları süre içerisinde sütyen takmamaları riskleri en aza indirecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*