Anasayfa » Diyet TV » Tüm insanları birleştiren sorun ‘’Kilo vermek istiyorum’’
kilo vermek istiyorum,kilo vermek istiyorum ama nasıl, kilo vermek istiyorum kadınlar kulübü
kilo vermek istiyorum,kilo vermek istiyorum ama nasıl, kilo vermek istiyorum kadınlar kulübü

Tüm insanları birleştiren sorun ‘’Kilo vermek istiyorum’’

Küçük büyük, erkek kadın ayırımı yapmadan, kime sorarsanız sorun kilo vermek istiyorum ama nasıl sorusunun cevabını arıyordur. Kimilerinin, ne kadar zayıf keşke onun gibi vücut ölçülerine sahip olsam dedikleri bireyler bile zaman zaman fazla kiloya sahip olduklarını düşünebilirler. Kilo verme, kişileri fiziksel açıdan rahatlattığı kadar psikolojik açıdan da rahatlatıyor. Kişi fazla kilolarından kurulması ile birlikte kendini huzurlu, daha mutlu, konsantrasyonu yüksek ve özgüvenli hisseder.

Psikolog ve uzmanlarında açıkladığı gibi çok fazla kilo sahibi kişiler sağlık profesyonellerinden destek almalıdırlar. Kilo verme, sadece fiziksel olarak küçülmek değildir. Fiziksel olarak küçülme yaşayan kişi ruhsal olarak da değişiklikler yaşayabilir. Bir kadının kilo verme sürecini yakından takip ediyorsanız, kişinin sadece fiziksel açıdan değil, mental ve psikolojik yönden de değiştiğini göreceksiniz. Kilo vermek istiyorum, kadınlar kulübü isimli internet sitesinde de altında en çok yorumlar yapılan, ve paylaşımlarda bulunulan başlıklardan biridir. Tabii bunu sadece kadınlarla kısıtlamak doğru olmaz. Erkekler, kadınlara göre daha hızlı kilo verebilecek bir yapıya sahiptir, kilo vermek istiyorum diyen bir erkek metabolizması daha hızlı olması ve kas dokularının kadınlara oranla daha fazla olması sebebi ile daha başarılı bir sonuca ulaşabilir.

 

Kilo vermek istiyorum ama nasıl?

 

Kilo vermek için yazılmış olan birçok makale, köşe yazısı veya kitap bulabilirsiniz. Bunlar kısmen işe yarayabilirler. Doğru ve güvenilir bir sonuca ulaşmak için profesyonel bir destek almak daha doğrudur. Profesyonellerin belirleyeceği kılavuz ile yola koyularak daha kısa sürede daha net sonuçlara ulaşmak mümkündür.  Fazla kilonun doğurabileceği çeşitli hastalıklar ve çeşitli hastalıklardan oluşabilecek fazla kilolar kişinin destek alması gerektiğini gösterir.

Genel olarak yapılması gereken belli başlı kilo verme yöntemleri vardır. Bunların arasında sayılan işkolik olun, zoru deneyin gibi yöntemler kişileri istedikleri sonuca ulaştırabilme ihtimaline karşın, istemedikleri bir psikolojik soruna da itebilir. Kişinin öncelikle kendini iyi tanıması ve kararlı olması gerekir. Kilo vermek istiyorum diye kafasına koyan biri bunun sebeplerini ve doğuracağı sonuçları bir kağıda yazabilir. Bu durum yeterli azim ve kararlılığa sahip olmayan, sürekli kilo alıp veren kişiler için yardımcı olabilir. Kişi kilolu iken nasıl hissettiğini ve fazla kilolarından kurtulduğunda nasıl hissettiğini bir kağıda yazarsa, sürekli kilo alıp- verme sürecinde bunu okuyarak daha azimli olması gerektiğini anlayabilir.

Şifre: Kilo vermek istiyorum

Kilo vermek için ne yapmalıyım sorusuna neden olan faktörler; Beslenme düzenimizdeki bozukluklar, düzensiz bir hayat, genetik problemler… Fazla kilolarımız sağlığımızı etkiliyorsa artık kırmızı alarma basmak gerekir mantığından kurtulmamız gerekir. Önceden gerekli tedbirlerimizi alarak, ileride başımızı yakabilecek problemlerimizi ortadan kaldırabiliriz.  Ailemiz eğer gerekli tedbirleri almadıysa, onların tosuncuğu olarak büyüdüysek ve hayata tosun olarak devam etmek istemiyorsak, bunu ilk anladığımızda harekete geçmeliyiz.

Kilo vermek için ne yapmalıyım diye soruyorsanız; Unutmayalım ki aç kalmak bir kilo verme yöntemi değildir, hasta olma yöntemidir. Az az fakat çok öğün yiyerek, profesyonel bir yardım dahilinde çeşitli gıdalarımızı arttırarak ya da azaltarak, yaşımıza ve vücut yapımıza uygun olan egzersizleri yaparak kilo vermek mümkündür. Bu verdiğimiz kiloları geri almak emin olun ki vermekten daha kolay ve keyifli gelebilir size. Kilo verme sürecini bir düzene sokup, hayatınızın bir parçası haline getirdiğiniz zaman kilo vermek istiyorum diyen arkadaşlarınıza yardım etmeye başlayabilirsiniz.

kilo vermek istiyorum,kilo vermek istiyorum ama nasıl, kilo vermek istiyorum kadınlar kulübü

kilo vermek istiyorum,kilo vermek istiyorum ama nasıl, kilo vermek istiyorum kadınlar kulübü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*