Anasayfa » Diyet TV » Whey Protein

Whey Protein

Protein gün içerisinde mutlaka alınması gereken çok önemli bir gıda maddesidir. Yediğimiz çoğu besine protein vardır. İnsan vücudu, sağlıklı bir şekilde gelişmek için proteine ihtiyaç duyar. Yeterli miktarda protein almayan insanlarda güçsüzlük, halsizlik gibi belirtiler görülür. Yeterli miktarda protein alan ve günlük protein ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan insanlar, daha sağlıklı ve dinç olurlar.

whey-protein

Whey Protein Nedir?

Whey Protein, inek sütünden yapılan kaliteli bir proteindir. Süt, iki çeşit protein içerir; sütteki protein yaklaşık %80 kazein, %20 Whey Protein’dir. Whey Protein karşılaştırıldığında kazeine oranla daha yüksek kalitededir ve daha emilebilir bir yapısı vardır. Whey Protein en yüksek değerlere sahip bir proteindir.

Proteine İhtiyaç Duymamızın Nedeni

Protein, vücudun en ihtiyaç duyduğu besinler arasındadır. Vücudu inşa eden yapıtaşları gibi düşünülebilir. Birincil ve ikincil amino asitler den oluşan protein, vücut içinde aşağıda gösterildiği gibi birçok rol alır:

Hücreleri yeniler.

Enerji kaynağı olarak görev alır.

Metabolizma ile ilgili birçok işlemin içinde hayati rolü vardır.

Kas ve kemiklerin onarımını sağlar.

Whey Protein yada Soya Proteini

Whey Protein, besinsel açıdan tam bir proteindir. İçinde bağışıklık sistemini destekleyen biyoaktif içerikler vardır. Atletler, Whey Protein tozunu Soya Proteinine tercih ederler. Bunun sebebi ise Whey Protein’in yüksek değerli amino asit zincirli yapısı ve hızlı emilimidir. Whey Protein, Soya Proteini ile kıyaslandığında doğal ve taze bir tadı vardır. Üzerine eklenen süt, meyve suyu gibi şeyler tadını bozmaz. Ayrıca Whey Protein, hormonal etkisi olabilecek bir katkı maddesi içermez.

Whey Protein’in Yan Etkileri

Gün içerisinde proteine yada herhangi bir tıbbi nedenden dolayı günlük tüketim maddelerine karşı alerjisi olmayan herkes Whey Protein kullanabilir. Fakat eğer süt proteinlerine karşı bir hassasiyetiniz var ise, Whey Protein’i kullanmadan önce doktorunuza görünmeniz iyi olur.

Bütün dünya markalarının barındığı whey protein tozu ürünlerini aloprotein.com ‘dan güvenle satın alabilirsiniz. Adrenalinebox.com olarak alo protein’i öneriyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*