Anasayfa » Diyet TV » Yağ Yakmanın 2 Yolu
yağ yakabilmek için dengeli beslenmek ve spor yaparak diyet programını desteklemek gerekir
yağ yakabilmek için dengeli beslenmek ve spor yaparak diyet programını desteklemek gerekir

Yağ Yakmanın 2 Yolu

Yeniden baklavalarını görmek mi istiyorsun? Yada ilk kez mi yapacaksın? Bu makalede basit bir düzine kuralla en hızlı şekilde yağ yakımını nasıl yapacağını göreceksin. Şu kesin ki yağ yakımı 7/24 olur. Bu durumda her 2-3 saatte bir bir şeyler yemek anlamına geliyor. Sürekli yiyeceksin fakat doğru yiyecekleri ve doğru miktarlarını seçmek metabolizmanı çalışır durumda tutmak adına çok önemlidir. Böylece baklavalara ulaşmaya daha da yaklaşacaksın. Ayrıca oyunun içine ufak sporlarda dahil edeceğiz. Kilo alma dönemin  sona erdi artı zayıflama zamanı!

1- Kalori Yakımı

Bu kural listenin en başını çeken en önemli kuraldır. Yağ yakmak için vücutun ihtiyacı olduğundan daha az kalori almalısın ki bu kalori düşüşüyle vücut depoladığı kalorileri yakmaya başlayacaktır. Böylece otomatik olarak zayıflamaya başlayacaksın.

Günlük 18 kalori yakan normal bir insan kaloride düşüş yapmak için çalıştığı günlerde 14-16 kalori arası, çalışmadığı günlerde ise 12 kaloride seyrettirmelidir. Kalori yakmanın en iyi yolu yağsız diyetler yapmaktan geçer. Bu demek ki yağ, zeytin yağı kullanılmayacak, tavuğun derisi yenmeyecek, yumurtanın beyazı yenecek,  tam yağlı süt içilmeyecek fakat diyetinizde bazı sağlıklı yağ taşıyan ürünleri de bulundurmalısınız. Bunlar ise somon balığı, avokado ve çerezler.

2- Karbonhidrat Alımını Dengelemek

Kalori düşüşü önemli olduğu gibi hormonlara dikkat etmek de önemlidir. Hormonlar yağ tutulumuna neden olabilir. Bu yüzden yağ tutan hormonları bastırınca önemli miktarda yağ yakıldığı görülecektir. Bunu yapmanın en iyi yolu ise karbonhidrat alımını kontrol altında tutmaktır. Kilo vermek için daha az karbonhidrat yemelisiniz. Tabi ki tüm karbonhidratlar aynı değil. Örneğin beyaz ekmek, beyaz pirinç, tüm şekerler ve tatlılar ve patates gibileri sizde bir kilo patlaması yapabilir. Diğer yandan sebzeler ve tahıl ekmekleri gibi karbonhidratlar ise sizin dostunuzdur.

Akşam yemeklerinde 2 kup makarna yiyorsanız 1 e düşürün. Sabah kahvaltılarında yediğiniz ekmek miktarını dengeleyin. Bunlar en çok karbonhidrat aldığımız zamanlar. Unutmayın yarın da yiyebilirsiniz!Kilo vermek için yediklerinizde %100 buğday olmalı yani kahverengi ürünleri tercih etmelisiniz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*