Anasayfa » Yakılan Kalori Hesabı

Yakılan Kalori Hesabı

lbs YADA kg

dakika

Bu program ile yaptığınız aktivitelerde yakılan kalori miktarı hesaplaması yapabilir ve hangi aktivite yada spor ne kadar kalori yakar öğrenebilirsiniz.

Günlük kalori ihtiyacımızı nasıl hesaplayabiliriz?

Kalori hesaplamaları, sağlık durumuna, boya, kiloya ve yaşa özellikle de cinsiyete göre yapılır. Özel bir hesaplama yöntemi var.

Diyetisyenler tarafından bu hesaplama yöntemiyle kişinin alması gereken kalori hesaplanır.

Kalori hesabı kişiye göre yapılır

50 kiloda bir insanın alması gereken kalori 50 kilo üzerinden hesaplanır ve bunun üzerinden azaltmaya gidilerek kilo verimi sağlanır.

Genelde normal kiloda, yani 50-55 kiloda bir kadının alması gereken kalori ortalama 1400-1600 arasındadır. 1400-1600 kalori arasındaki bir enerji alımı o kişi için yeterlidir ama bu kişinin boyuyla, kilosuyla ve yaşıyla da değişkenlik gösterir.

Erkekler daha fazla kaloriye ihtiyaç duyar

Erkeklerde ise bu değer daha yüksektir çünkü erkeklerin metabolizması farklıdır, daha fazla enerji harcarlar. Onların alması gereken kalori 1800-2000 kalori arasında değişir.

Bu değerler yaşlılarda daha yüksektir. Özellikle hasta yaşlılarda değerler daha da yüksek olur. Genelde yaşlıların diyet içeriğinde 2000 kalori civarı enerji verilir.

Ayrıca; ideal kilo hesaplamak için yapmanız gereken program için buraya, hedef kilo vermek için yapmanız gerekenleri hesaplamak içinse buraya tıklayabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*