Anasayfa » Spor » Yeni Keşfedilen Spor Türleri
8085c56851a4bfb14be4f3c51b12a643

Yeni Keşfedilen Spor Türleri

Spor salonlarının yaygınlaşması, fiyatlarının herkes için uygun olabilecek hale gelmesiyle her sene spor yapan insan sayısı da artıyor. Bunun en büyük etkenlerinden biri de yeni keşfedilen spor türleri. Hemen her sene farklı bir spor türü keşfedilip yaygınlaştırılıyor ve insanları spora çekmeye yardımcı oluyor. Böylece spordan sıkılan herkesin sevebileceği bir spor bulunabiliyor.

Peki, yeni keşfedilen spor türleri hangileridir?

Artık vücudu daha çok zorlayan, şehirde yapamadıklarımızı bize vaad eden spor türleri mevcut. Bunların başında gelen türlerden biri, Bouldering. Kaya tırmanışı olarak da tabir edebiliriz. Tırmanışı seven ama şehir yaşantısında buna fırsat bulamayan macera ve spor sevenlerin ilgisini çekecek türden bir spor.

Vücudu zorlayan ve farklı deneyim vaad eden popüler spor türlerinden bir diğeri, Queenax. Fitness severlere farklı heyecanlar katacak türden! Tavandan sarkan askılar ve bloklar arasında yapılan keyifli bir egzersiz. Vücudunuzun kuvvetlenmesine yardımcı oluyor.

Eğlence ile sporu bir arada yaşamak isteyenler için de Jump var! Dans etmeyi, hareketliliği seviyorsanız, bu spora bayılacaksınız. Üstelik kısa sürede, yüksek kalori yaktırdığı için hızlı kilo verebilirsiniz. Jump gibi Zumba da çıktığı ilk günden beri popülerliğini korumakta. Eğlenerek zayıflamanın yollarından biri. Psikolojik ve fizyolojik olarak iyi hissetmek için tercih edebilirsiniz.

Daha dingin gibi duran ama sizi sarsıp kendinize getirecek bir spor türü mü aradınız? O halde; Hamak Yoga, bir diğer adıyla Anti Gravity Yoga size göre! Kundak tarzında asılmış iplerin arasında yapılan bu yoga türüyle bedeninizi yeniden keşfedeceksiniz. Hem bölgesel ağrılara çözüm olacak hem de sınırlarınızı zorlayacak mucizevi bir spor olduğunu söylemeden geçmeyelim. Yoga dünyasının yükselen yıldızı haline geldi.

X body ve Fit in time da son zamanlarda hızla yayılan spor türlerinden. Aslında tam olarak bir spor türü değil, bir sistemdir. Vücudunuza bağlanan EMS sistemi ile vücuda belli miktarda elektrik akımı verilirken spor yapıyorsunuz. Bu sayede kaslarınız normalden daha fazla çalışmış oluyor. Üstelik daha yorucu da olabiliyor. Kısa sürede vücudunuzu şekle sokmanızı sağlar.

Hem stres atmak hem de fit bir vücuda kavuşmak için yapabileceğiniz yeni spor türleri bunlardan ibaret. Kendinize en uygun olanını seçin ve yapmaya başlayın!

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*