Anasayfa » Diyet TV » Yoğurdun kilo Vermeye Faydası
3f82330c9f3e26e3675a8d3ada2b37c5

Yoğurdun kilo Vermeye Faydası

Yoğurt en sağlıklı süt ürünlerinden biridir. Önemli bir kalsiyum ve protein kaynağıdır. Bu özelliğinin yanı sıra, kilo vermeye de oldukça yardımcı bir besindir. Kas, kemik ve sindirim sistemi üzerinde oldukça olumlu etkileri vardır.

Diyet yaparken az yağlı ya da yarım yağlı yoğurt tüketimine ağırlık verilir. Ancak bu, doğru bilinen yanlışlardandır. Çünkü yoğurdun içindeki yağ, vücudunuz için gerekli olan sağlıklı bir yağdır. Bunu az aldığınız takdirde vücut, başka besinlerden yağ açığını kapamaya çalışır ve bu kilo vermeyi yavaşlatır. Bu yüzden tam yağlı yoğurt ya da ev yoğurdu yemeye özen gösterin.

En sağlıklı ara öğün ve yardımcı öğün besinidir. Daha çabuk doymanızı ve uzun süre tok kalmanızı sağlar. Yemeklerde porsiyonunuzu düşürüp yanında yoğurt tüketirseniz daha hızlı doyarsınız. Üstelik daha az yemiş olursunuz. Ayrıca içinde bulunan probiyotik maddelerle sindirimi kolaylaştırır ve bu da hızlı kilo vermenizi sağlar.

Sadece probiyotik olarak geçen yoğurtlarda bu madde yoktur. Normal yoğurtta da bulunmaktadır, bu yüzden sindirimi kolaylaştırır ve kilo verdirir.

Ara öğün zamanlarında meyveli yoğurt yemeye özen gösterin. Ancak hazır meyvel yoğurtlar yerine kendi hazırladığınız meyveli yoğurtları tercih edin. Bu atıştırmalık özellikle karın bölgesindeki yağların yakımını hızlandırır. Üstelik sizi tok tutar ve ana öğün saatinizde daha az yemenizi sağlar.

Yoğurt metabolizmayı hızlandırır. Ara öğünlerde tercih edilmesinin en önemli sebebi de budur. Açlık dengesini, kan şekerini düzenler ve zayıflamaya yardımcı olur.

Geç saatlerde yemek yememek, kilo vermek için en önemli durumdur. Saat 8’den sonra yediğiniz her şeyi vücudunuz daha zor sindirir ve sindiremedikleri yağ olarak vücudunuza yerleşir. Bu sürece alışana kadar, geceleri acıktığınızda yoğurt yiyin. Böylelikle metabolizmayı hızlandıran ve çabuk sindirilen bir besinle açlığınızı gidermiş olacaksınız.

Yoğurt kolay sindirilen ama tok tutan bir besin olarak diyet dönemlerinin mucizesidir. Yoğurdun kilo vermeye faydası oldukça fazladır. Bu yüzden, mutlaka her öğünde tüketmeye özen gösterin. 1 kase yemeniz yeterli olacaktır.

Karın yağlarının daha hızlı erimesi için yoğurt, limon ve pul biber karışımı kür de oldukça etkilidir. Günde iki kez bu karışımı tüketip karın egzersizleri ile desteklediğiniz takdirde olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*