Anasayfa » Diyet TV » Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmek Gerek?
zayıf giyinmrk

Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmek Gerek?

Hepimizin kilolarını saklamak için giysilerin hilelerinden yararlanma durumları olmuştur. Bir şekilde kusurlu olan bölgemizi kamufle etmek isteriz. Bazı insanlar bu konuda çok başarılı oluyorlar; ancak bazıları kendilerini olduklarından daha da şişman gösterebiliyorlar.

Peki, zayıf görünmek için nasıl giyinmek gerek?

Öncelikle kusurlu olan ve saklamak istediğinizi bölgenizi biliyor olmanız gerekmektedir. Mesela; geniş kalçalı ya da kalın bacaklı bir insansanız pantolon ve etek seçimlerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Tayt gibi üzerinize yapışan modellerden kesinlikle uzak durmalısınız. Tam tersi bol ve salaş pantolonlardan da uzak durmanız gerekmektedir. Kalın bacaklıysanız kısa ve dar etekler giymemelisiniz. Diz kapağı hizasında A kesim ya da çan model etekler, uzun etekler ve boru kesim denilen pantolonlardan giymelisiniz. Üstünüze daha canlı renkler giyerken altınıza daha soft renkler tercih etmelisiniz. Böylelikle dikkati üst bölgeye çekersiniz ve bacak kalınlığınız, kalça genişliğiniz göze batmaz.

Üst bölgeniz daha genişse, yani kalın belli ve göbekli bir insansanız dar bluz ve tişörtlerden uzak durun. Hafif dökümlü ama bol olmayan üstler tercih edin. Çok dar ve vücudunuzu saran giysizler sizi daha şişman gösterir. Koyu renkler giymeye özen gösterin; siyah, gri, lacivert ya da bordo gibi… Alt grubunuzu daha cıvıl cıvıl renklerden seçerseniz ilgiyi dağıtmış olursunuz. Etek ve pantolonlarınız yüksek bel olmamalı; bu, sizi daha göbekli gösterir. Dar kesim bluzlar giydiğinizde hırkayla kamufle edin; bu da sizi daha ince gösterecektir.

Elbise giydiğiniz zaman da kesimine dikkat edin. Saklamak istediğiniz bölgenize göre kesime sahip elbiseler almalısınız. Eğer genel itibari ile tüm vücuttan kilo alan bir insansanız, parça kıyafetler giymek sizi daha zayıf göstereceği için elbiseden kaçının.

Enine çizgili kıyafetler, karışık ve iri desenli kıyafetler, açık renkler şişman gösteren temel detaylardır. Siz bu desenleri kullanmak istediğinizde, saklama ihtiyacı duymadığınız bölgenizde kullanmalısınız. Aksi takdirde olduğunuzdan daha şişman da görünebilirsiniz. Takı ve aksesuarlarınızda da küçük detaylara dikkat ederek görünüşünüzü etkileyebilirsiniz.

Sadece birkaç püf noktasıyla kusurlarınızı saklamanız mümkündür. Ancak siz yine de önceliği beslenme ve spor düzeni ile kilo vermeye verin. Bu süreç tamamlanana kadar da bu hilelere başvurun.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*