Anasayfa » Diyet TV » Zayıflama Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
doğru bildiğiniz yanlışları bu yazıda görebilir kilo verebilirsiniz
doğru bildiğiniz yanlışları bu yazıda görebilir kilo verebilirsiniz

Zayıflama Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Bu güne kadar gündeme sayısız diyet listeleri ve sayısız öneriler geldi. Birçoğumuzda bu diyet listeleri içinde yer alan yiyecek ve içeceklerin fayda ve zararlarını araştırmadan deneyip, sonucunda kimimiz bağırsak sistemini, kimimiz midesini bozarak olumsuz sonuçlar aldık. Sizlerin de zayıflama hakkında doğru bilinen yanlışlar için bilgi sahibi olmanız ve biraz daha bilinçlenmeniz adına, bazı yararlı görülen gıdaların zararlarından bahsetmek istedik.

Su tüketimine dikkat!

Birçok diyet listelerinde ‘’bol bol su tüketin ama yemek aralarında içmeyin kilo aldırır’’ gibi uyarılar yapılır. Su, her yiyecek ve içecekte olduğu gibi, kendi başına zayıflatıcı bir içecek değildir. Ancak yemek aralarında su içilmesi, kişinin şişmesine neden olarak doygunluk hissi verir. Kısacası fazla yemeği önlediğinden kilo aldırmaz. Kilo vermek için buna dikkat edin.

Zayıflamak için bol bol meyve tüketin

Her besin maddesine ihtiyacımız olduğu gibi, meyvede bulunan vitaminlere de ihtiyacımız vardır. Tabi ki tükettiğimiz meyvelerin kalorisini ve miktarına dikkat etmek şartıyla. Hiçbir besin maddesinden bol bol tüketmek fayda sağlamaz. Sıkça tükettiğimiz meyvelerden 1 adet üzerinden örnek vermek gerekirse;  armut 81 kalori, ayva 52 kalori, elma 68 kalori, muz 108 kalori, nar 105, portakal 61 şimdi biz bu meyvelerden bol bol yesek, vücudumuza ne kadar kalori yükleriz hesap edin. Ayrıca meyvelerin şeker oranı da yüksektir. Vücudun aşırı şeker yüklenmesi, hem çeşitli hastalıklara hem de kiloya neden olur.

Soda için kolayca zayıflayın

Bilinen yanlışlardan biride sodanın zayıflatıcı bir içecek olduğunun savunulmasıdır. Soda sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olarak, hazmı kolaylaştırır. Tüketilen gıdalar sindirildiğinde doğal olarak açlık hissi oluşur. Bu durum da tüketilen sodadan kaynaklı kilo vermek değil, kilo almaya neden olur.

Unutmayalım ki genel olarak bütün besin maddelerinin faydaları olduğu kadar zararları da mevcuttur. Fazla kilolarınızdan şikayetçisiniz ve zayıflamak istiyorsanız, mutlaka tükettiğiniz gıdaların besin değerlerini araştırmalısınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*